VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ
KIELCE 2018

I. ORGANIZATOR:

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Współorganizator: Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach oraz Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ koło nr 32 w Kielcach.

II. CELE KONKURSU:

1.Propagowanie i popularyzowanie pieśni i piosenek żołnierskich i patriotycznych. Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, a także upowszechnianie i wspieranie procesu dziedziczenia i kultywowania tradycji oręża polskiego.

2.Uczczenie 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

3.Ożywianie aktywności muzycznej dzieci i młodzieży, rozbudzanie wrażliwości na wartości człowieka.

4.Wyzwalanie uśmiechu, pogody ducha i radości.

5.Prezentacja umiejętności młodych artystów.

III. ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE:

1.Do udziału zapraszamy solistów z całej Polski wg. kategorii:

• KATEGORIA I - PRZEDSZKOLE
  • KATEGORIA II - SZKOŁA PODSTWOWA KL. I-III
  • KATEGORIA III - SZKOŁA PODSTAWOWA KL.IV- V
  • KATEGORIA IV - SZKOŁA PODSTAWOWA KL. VII oraz GIMNAZJUM

2.Wykonawca powinien przygotować jeden utwór do podkładu muzycznego lub akompaniamentu jednego instrumentu. Dopuszcza się również wspieranie solisty przez chórek (do 3 osób)

3.Wypełnioną kartę zgłoszeniową, która stanowi załącznik do niniejszego regulaminu należy przesłać na adres: Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach,ul. Paderewskiego 55, 25-950 Kielce do dnia 18.04.2018 r. (liczba zgłoszeń jest ograniczona do 140 - decyduje kolejność i data wpływu)

4.Zgłoszenia do konkursu dokonuje placówka delegująca (przedszkole, szkoła, placówka kultury, rodzic lub opiekun prawny)

5.Przesłuchania konkursowe odbędą się 28.04.2018 w Niepublicznej Szkole Muzycznej I Stopnia przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Kielcach ul. Paderewskiego 55 sala nr 310.

6.Lista uczestników zakwalifikowanych do przesłuchań zostanie ogłoszona na stronie internertowej Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kielcach ZDZ w Kielcach www.szkolamuzyczna.zdz.kielce.pl 20.04.2018r.

7.Koncert Finałowy laureatów z udziałem publiczności odbędzie się 29.04.2018r. o godz. 16.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Każdy laureat wykonana utwór prezentowany podczas przesłuchania, a Konkurs uwieńczy koncert NIESPODZIANKA.

8.Wszystkich uczestników prosimy o przyswojenie linii melodycznej i tekstu piosenki ,,Gdy piosenka szła do wojska”.Słowa oraz popdkład muzyczny przesyłamy Państwu w załącznikach. Utwór ten będzie wykonany wspólnie na zakończenie konkursu w Wojewódzkim Domu Kultury podczas Koncertu Finałowego.

IV. OCENA:

Oceny wykonawców podczas przesłuchań dokona Jury powołane przez organizatora według następujących kryteriów:

1. Muzykalność i warunki słuchowe uczestnika.
  2. Interpretacja utworu.
  3. Ogólny wyraz artystyczny

V. NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

Jury wyłoni po 3 laureatów w czterech kategoriach i przyzna: I, II, III miejsce (w każdej kategorii). Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Koncertu Finałowego w dniu 29.04.2018r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wszyscy laureaci otrzymają pamiątkowe statuetki, dyplomy, nagrody rzeczowe i upominki.

VI. INFORMACJE DODATKOWE:

1. Finaliści przyjeżdżają na koszt placówki delegującej.
2. Młodzież niepełnoletnia przyjeżdża pod opieką osoby dorosłej (opiekuna).
3. Dla wykonawców i opiekunów organizatorzy zapewniają bezpłatnie napoje oraz słodki poczęstunek w dniu przesłuchań tj. 28 kwietnia 2018r.
4. Organizatorzy zapewniają nagłośnienie oraz aparaturę odtworzeniową półplaybacku, a także miłą atmosferę i niepowtarzalne przeżycia.
5. Ewentualne zmiany organizacyjno-regulaminowe zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.szkolamuzyczna.zdz.kielce.pl
6. Sprawy nie objęte regulaminem rozstrzyga organizator.
7. Decyzje podjęte przez Jury są ostateczne i nie podlegają odwołaniu.
8. Uczestnik zezwala na wykorzystanie i przetwarzanie danych osobowych zawartych w Karcie Zgłoszeniowej oraz bezpłatną prezentację wizerunku i materiałów filmowych z jego uczestnictwem nagranych podczas konkursu i z tego tytułu nie będzie sobie rościł prawa do wynagrodzenia.
9. Przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu konkursu.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela:
Wicedyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kielcach
mgr Beata Misztal(e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), tel: 503-101-150

Regulamin i karta zgłoszenia do Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej Kielce 2018 Pobierz

Tekst piosenki "Gdy piosenka szła do wojska" Pobierz

Podkład muzyczny piosenki "Gdy piosenka szła do wojska" - 50 Pobierz