Czwartek, 20 października 2022 roku, godz. 14.30, Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej. W tym dniu odbyła się piękna Gala Jubileuszowa organizowana z okazji 75 lat działalności Zakładu Doskonalenia Zawodowego i 30-lecia funkcjonowania Szkół ZDZ.

Antoni Wieloch, absolwent Szkoły Muzycznej ZDZ w Kielcach, laureat wielu ogólnopolskich konkursów fortepianowych zapisze się w historii Zakładu, jako ten, który swoim występem otworzył Galę i perfekcyjnie wykonał etiudę d-mol nr 9 op. 72 Maurycego Moszkowskiego, wzbudzając podziw zgromadzonej publiczności.

Po wystąpieniu Prezesa na scenie pojawiła się absolwentka Szkoły muzycznej I stopnia ZDZ w Kielcach Julia Dziedzic, która na skrzypcach wykonała utwór Czardasz Vittorio Montiego przy akompaniamencie na fortepianie Romany Niedzielskiej.

Po ceremonii odznaczeń na scenie pojawiła się Klaudia Kiczor - uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia ZDZ w Kielcach, która wykonała utwór ,,True Colours” z repertuaru Evy Cassidy.
Z kolei po przemówieniach zaproszonych gości wystąpił Robert Kostur – uczeń Szkoły muzycznej I stopnia ZDZ w Kielcach, który zaśpiewał utwór z repertuaru Heleny Vondraćkovej ,,Malowany dzbanku”.